[2023 ÇÖZÜLDÜ] WhatsApp iPhone’da Google Drive’a Nasıl Yedeklenir

Posted on
banner 336x280

WhatsApp, hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabilen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Verilerinizi iOS cihazlar için iCloud’a ve Android cihazlar için Google Drive’a yedeklemenizi sağlar. Ancak, birçok insan soruyor

iPhone’da WhatsApp Google Drive’a nasıl yedeklenir

.

İPhone gibi iOS cihazları, WhatsApp verilerini yedeklemek için iCloud’u kullandığından, bu zor görünebilir. Ancak, bir yolunu bulursanız yine de mümkündür.

banner 468x60

Burada nasıl yapacağımızı tartışacağız
WhatsApp’ı PC’ye yedekleme
. Sorunu nasıl çözeceğiniz hakkında konuşacağız. Ek olarak, size hileyi kolayca yapmak için kullanabileceğiniz bir araç vereceğiz.

WhatsApp Nasıl Yedeklenir

Bölüm 1: iPhone’da WhatsApp Nasıl Google Drive’a Yedeklenir
2. Bölüm: WhatsApp’ı iPhone’da Google Drive’a Yedeklemenin Kolay Yolu
Bölüm #3: Hepsini Özetlemek

Bölüm 1: iPhone’da WhatsApp Nasıl Google Drive’a Yedeklenir

iPhone’unuzun WhatsApp verilerini Google Drive’a yedeklemek gerçekten mümkün mü? Teknik olarak, doğrudan yapamazsınız. Ama bu sorunu aşmanın bir yolu var. Dosyaları Terminal’i kullanarak kolayca çıkarabilirsiniz. Dosyaları iCloud WhatsApp yedeklemesinden çıkardıktan sonra, bunları yalnızca
Google Drive
.

Peki, iCloud WhatsApp yedeklemesini nasıl bulursunuz? Bir Mac bilgisayarınız varsa, onu Mac’in iCloud Drive’ındaki gizli klasörü bulmak için kullanabilirsiniz. İşte iCloud yedeklemesinin içeriğini çıkarmanın bir yolu, böylece daha sonra Google Drive’a yükleyebilirsiniz, iPhone’da WhatsApp’ı Terminal kullanarak Google Drive’a nasıl yedekleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

 1. Airdrop formunu doldurun :


  terminal


  Spotlight’ı açıp Terminal yardımcı programını arayarak uygulama.
 2. Terminalde, tırnak işaretleri ve nokta olmadan komutu yazın: “cd ~/Library/Mobile\ Documents/”.
 3. Basın


  Keşfet


  .
 4. Bundan sonra, tırnak işaretleri olmadan şu komutu yazın ve içine nokta koyun: “find *whatsapp*”.
 5. Basın


  Keşfet


  .
 6. Bu, iCloud WhatsApp yedeklemesinde bulunan her dosyayı gösterecektir. Hiçbir şey gösterilmiyorsa, Açmalısınız


  iCloud Drive


  iPhone’unuzun içinde.
 7. Yedekleme dosyasının içeriğini almak için bunları masaüstünüze kopyalamanız yeterlidir. Bunu yapmak için, tırnak işaretleri ve nokta olmadan aşağıdaki komutu yazın ve ardından Enter tuşuna basın: “cp *whatsapp*/Accounts/*/backup/*.tar ~/Desktop”. Örneğin medya dosyalarını indirmek için “cp *whatsapp*/Accounts/*/backup/*Media.tar ~/Desktop” komutunu girip çalıştırabilirsiniz. Belgeler için Document.tar kullanacaksınız. Videolar için Video.tar kullanacaksınız.
 8. Temel olarak konuşmalar kullanılarak düzenlenen farklı dosyaları içeren belirli bir klasör yapısını çıkarmak için farklı .TAR dosyalarına çift tıklayın.
 9. Bundan sonra, bir web tarayıcısı kullanarak Google Drive hesabınızda oturum açın. Ardından, çıkardığınız dosyaları Google Drive’a yükleyin.

Önemli İpucu: Bir iCloud hesabında birden çok
WhatsApp
içinde yedeklenmiş hesaplar varsa, “Hesaplar/” ve ayrıca “/yedekleme” arasındaki ‘*’ yıldız işaretini değiştirmelisiniz. Çıkarmak istediğiniz WhatsApp hesabının telefon numarasıyla değiştirmelisiniz.

WhatsApp iPhone'da Terminal Uygulamasını Kullanarak Google Drive'a Nasıl Yedeklenir

2. Bölüm: WhatsApp’ı iPhone’da Google Drive’a Yedeklemenin Kolay Yolu

WhatsApp iPhone hesabınızı Google Drive’a kolayca yedekleyebilirsiniz.
FoneDog WhatsApp Transferi
. Bu araç, WhatsApp verilerini iPhone’unuzdan bilgisayarınıza yedeklemek için kullanılır. Bilgisayara girdikten sonra dosyaları Google Drive’a yükleyebilirsiniz.

Bedava indir
Bedava indir

Ayrıca, oluşturduğunuz yedeği yeni bir cihaza geri yüklemek için aracı kullanabilirsiniz. Hatta “doğrudan” için de kullanabilirsiniz.
WhatsApp verilerini bir iPhone’dan diğerine aktarın
iPhone veya iPad. Sadece yeni bir cihaza geçmek için çemberlerden geçmeniz gerekmez.

Araç, konuşmaları, kısa mesajları, videoları, fotoğrafları, belgeleri ve daha fazlasını yedeklemenizi sağlar. Yedekleme ve geri yükleme işlemleri sırasında hiçbir veri kaybolmaz. Ek olarak, aktarım süreçleri çok verimlidir, çünkü cihazlar arasında doğrudan veri aktarabilirsiniz.

FoneDog WhatsApp Transfer’i kullanarak iPhone’daki WhatsApp’ı Google Drive’a nasıl yedekleyeceğiniz adımları şunlardır:

 1. FoneDog WhatsApp Transfer’i indirin, yükleyin ve başlatın. Uygulamayı indirmek için FoneDog.com’a gidin. İndirdikten sonra açın ve aracı yüklemek için ekrandaki talimatları izleyin. Kurulduktan sonra, çift tıklayarak FoneDog WhatsApp Transfer’i başlatın.
 2. Yedekle’yi seçin. Ana arayüze girdikten sonra, size üç seçenek sunulacaktır. yazan seçeneği seçin


  yedek


  .
 3. iPhone’u bağlayın. Yıldırım kablosunu veya USB kablosunu kullanarak iPhone’u bilgisayara bağlayın. Ardından, düğmesine basarak iPhone’unuzdaki bilgisayara güvenin.


  Güvenin.

 4. Hedef Klasörü SeçinVe Yedeklemeyi Başlatın. Yedekleme dosyasının kaydedileceği dizini seçin. için seçeneğe tıklayın


  Yedekleme başlat


  iPhone’unuzun WhatsApp verilerini bilgisayara yedeklemek için. İşlem tamamlanana kadar bekleyin.
 5. Google Drive’a Giriş Yapın. Google Drive’da oturum açmak için web tarayıcınızı kullanın. WhatsApp verileriniz için bir klasör oluşturun. WhatsApp dosyalarını Google Drive web arayüzünün orta kısmına sürükleyip bırakarak Google Drive’a yükleyin.

FoneDog WhatsApp Transfer Kullanarak iPhone'da WhatsApp'ı Google Drive'a Yedekleme

İnsanlar ayrıca okur
2023’de WhatsApp Videolarını iPhone’dan Silme Rehberi
WhatsApp Mesaj Silme Özelliği: Sizin İçin Kolay Adımlar

Bölüm #3: Hepsini Özetlemek

Bu kılavuz, iPhone’da WhatsApp’ı Google Drive’a nasıl yedekleyeceğiniz konusunda bilmeniz gereken her şeyi size verdi. İlk önce size bunu yapmanın zor yolunu öğrettik. Mac’in Terminal yardımcı programını kullanacağınız için bu önerilmez.

Bu nedenle, işi halletmenize yardımcı olması için FoneDog WhatsApp Transfer’i kullanmak en iyisidir. Bu araçla, WhatsApp verilerini iPhone’dan bilgisayara yedekleyebilirsiniz. Dosyalar bilgisayarda bir kez Google Drive’a yüklenebilir.

Göreceğiniz gibi, iPhone WhatsApp verilerinizi Google Drive’a yedeklemek bu araçla çok kolay. WhatsApp verilerini bir iPhone’dan başka bir iPhone veya iPad’e doğrudan aktarmak için de kullanabilirsiniz. WhatsApp yedekleme dosyalarından yararlanmak için bugün aracı alın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *